Virtuvės baldai

Daugelio namuose virtuvė – ne tik patalpa maistui ruošti. Tai viena lankomiausių vietų, kurioje susiburia namiškiai, gimsta skaniausi patiekalai, sklinda nosį kutenantys kvapai. Teisingai suprojektuota puikaus dizaino virtuvė tik dar labiau pabrėžia šios patalpos svarbą Jūsų kasdieniame gyvenime. Verta pabrėžti, kiek žinių, darbo ir laiko reikia norint pasiekti tobulą rezultatą, ypač kai medžiagų, pasirinkimų ir sprendimų tokia gausybė!

Būtent šiuose sprendimuose Jums padėsime mes! Virtuves gaminame jau daugiau nei 15 metų. Per šį laiką sukaupta patirtis mums padeda išvengti ne tik dažniausiai daromų klaidų, bet ir pasiūlyti Jums tinkamiausią sprendimą visiškai nestandartinėse situacijose.

Į ką verta atkreipti dėmesį?

Virtuvės išdėstymas

Pradėjus galvoti kokios virtuvės jūs norėtumėte, pirmiausia reikia įsivertinti virtuvės zonos plotą ir tai, kaip baldai galėtų būti išdėstyti. Kaip žinia, standartinių virtuvių baldai dažniausiai būna išdėstyti viena linija, L forma arba U forma. Priklausomai nuo virtuvės dydžio, jos viduryje gali būti įrengiama virtuvės sala. Arba baras, kas paskutiniu metu jau nebėra taip populiaru.

Buitinės technikos išdėstymasManome, kad vienas svarbiausių dalykų norint patogiai jaustis virtuvėje yra buitinės technikos išdėstymas. Mūsų patogi judėjimo trajektorija labai priklauso nuo to, kaip arti yra pagrindiniai virtuvės elementai: šaldytuvas, kriauklė ir viryklė. Šaldytuvą protingiausia įmontuoti netoli kriauklės, nes dažniausiai išėmę iš jo maisto produktus, juos plauname. Šiukšlių dėžė irgi turėtų būti čia pat. Netoli kriauklės gali stovėti indaplovė ir viryklė. Geriausiai, kai kriauklę nuo viryklės skiria vienas ar keli įterpti spintelių blokai, kurie tarnauja kaip darbastalis maisto apdorojimui, pjaustymui ir t.t

Patogios kampinės spintelės

Jeigu jūsų virtuvė yra L arba U formos, tiesiog privaloma funkcionaliai išnaudoti kampines spinteles. Nėra nieko patogiau už 165° kampo lankstų sistemą, leidžiančią dureles atidaryti maksimaliai plačiai ir laisvai sudėti puodus, keptuves ir kitus virtuvės reikmenis. Mums svarbus kiekvienas centimetras, būtent todėl tik pas mus gimsta išskirtiniai sprendimai išnaudojant 100% virtuvės erdvės.

Praktiškas stalviršisNorime paminėti praktiško stalviršio svarbą, nes laikui bėgant jį įvertina kiekviena virtuvės šeimininkė/as. Galima rinktis pigesnį laminuotos plokštės variantą, bet jis nėra atsparus braižymuisi ir greitai praranda savo pirminę išvaizdą. Tuo tarpu brangesni – Itališkos plokštės stalviršiai tarnauja smarkiai ilgiau. Kompakto plokštės stalviršiai pasižymi ypatingu plonumu, tačiau jų tvirtumas dėl to nė kiek nesumenksta. Akmens masės stalviršiai yra tvirti, lygūs ir stilingai atrodantys šiuolaikinėse virtuvėse, bet išpylus skysčius, gali atsirasti dėmių, be to – jų kaina dažnai “atmuša fantaziją”.
Mažai virtuvei – vietos taupymasJeigu jūsų virtuvė yra labai maža, tada spintelės iki lubų bus išeitis visiems buitiems rakandams susidėti. Taip pat tokiu atveju reikia apgalvoti, kaip dar galima sutaupyti vietos. Lygi indukcinė kaitlentė gali būti protingas sprendimas stalviršiui pratęsti, lygiai kaip ir daugiafunkcinė kriauklė, kurią uždengus su integruota pjaustymo lentele, galima sumaniai išnaudoti padidintą darbastalio plotą.Kad dar labiau išnaudotume kiekvieną llaisvą žingsnį, neretai įkomponuojame stalviršį kartu su stalu. Tokiu atveju stalviršis tarnauja ir kaip darbinė erdvė, ir kaip pietų stalas, plius – atrodo iš ties gražiai!Įkomponuotos ūkinės spintos irgi patenka į šią kategoriją. Kai namuose trūksta vietos, dažnai buities reikmenims sutalpinti jos atrandama virtuvėje.
Virtuvės salaVisada sakau, jeigu tik yra galimybė, virtuvės sala yra tobulas sprendimas. Tad jeigu jūsų virtuvės zona yra pakankamai didelė, sala gali būti funkcionalus dalykas ruošiant maistą ir kartu smagumas, kada visi namiškiai gali susėsti ir kartu bendrauti vykstant maisto gamybos procesui. Salose dažniausiai yra įmontuojama orkaitė ar/ir kriauklė, bet didžiausias jos privalumas – didelis ir platus stalviršis. O aukštos pusbario kėdės prie jos tiesiog būtinos.